Odszkodowania za błędy i zaniedbania medyczne.
W jaki sposób możemy Ci pomóc?
Błędy medyczne w Polsce
Każdego roku dochodzi do tysięcy zdarzeń medycznych wywołujących szkodę na pacjentach. Niestety nie wszystkie są raportowane do Rzecznika Praw Pacjenta, czy nawet do samych placówek medycznych, w których dochodzi do zaniedbań. Poszkodowani nie wiedzą jak skutecznie walczyć o swoje prawa po błędzie lekarza. PrawoiOdszkodowania.pl we współpracy z profesjonalnymi Kancelariami Odszkodowawczymi świadczy pomoc osobom poszkodowanym pacjentom.
Konsekwencje błędów medycznych. Najczęstsze przypadki
Błąd lub zaniedbanie medyczne może prowadzić do trwałego inwalidztwa, poważnych urazów, narażenia życia i zdrowia pacjentów. Zgłaszają się do nas osoby poszkodowane na skutek:
- zaszycia w ciele materiałów opatrunkowych czy narzędzi,
- błędnej lub opóźnionej diagnozy,
- usunięcia niewłaściwego organu lub kończyny (przy amputacjach),
- zarażenia bakterią lub wirusem,
- zaniechania leczenia, wykonania operacji lub zabiegu.
Wojewódzka Komisja ds. Orzekania o Zdarzeniach Medycznych
Poszkodowanym pacjentom przysługuje prawo do zgłoszenia błędu medycznego w Komisji Wojewódzkiej, która rozpatruje czy doszło do błędu. Niestety w praktyce postępowanie takie, mające charakter polubowny rzadko zadowala poszkodowanych. Roszczenia, które można zgłosić przez Komisję ograniczane są do maksymalnie 300.000 zł w przypadku śmierci osoby bliskiej oraz 100.000 zł w przypadku urazów, zakażenia, utraty zdrowia. Poszkodowany pacjent ma 1 rok na zgłoszenie szkody od czasu dowiedzenia się o szkodzie, jednak niemoże zgłosić później niż 3 lata od tego momentu.
Jak długo można starać się o odszkodowanie od lekarza?
Standardowy okres przedawnienia błędów medycznych wynosi 3 lata. Bieg terminu przedawnienia rozpoczyna się w momencie, w którym poszkodowany dowiedział się o szkodzie (np. uzyskał prześwietlenie na którym wykryto zaszyte nożyczki). Jeżeli uszczerbek spowodował śmierć lub poważny uszczerbek powyżej 7 dni wówczas okres przedawnienia może wynosić 20 lat (konieczne jest udowodnienie winy i przestępstwa sprawcy zdarzenia).
Odpowiedzialność karna lekarza lub placówki medycznej
Przeprowadzenie postępowania karnego w stosunku do szpitala lub lekarza znacznie ułatwia uzyskanie odszkodowania (o ile sprawca szkody został skazany prawomocnym wyrokiem w sprawie karnej).
Jak działamy?
Opinie poszkodowanych o naszej pomocy
Wracając z pracy do domu złamałam rękę. Znalazłam pomoc i razem z ekspertami z PrawoiOdszkodowania.pl walczę o odszkodowanie. W między czasie oceniono moją dokumentację medyczną i okazało się, że ręka jest źle złożona – doszło do błędu medycznego. Również walczę o odszkodowanie.
Helena
Błędy medyczne opinie
Jakiś czas po operacji wykonałem prześwietlenie jamy brzusznej. Zostałem skierowany na to prześwietlenie ponieważ długo bolał mnie brzuch. Na prześwietleniu stwierdzono pozostawione narzędzie chirurgiczne wewnątrz jamy brzusznej. Szukając prawnika od błędów medycznych trafiłem na PrawoiOdszkodowania.pl i tu uzyskałem odpowiednią pomoc. Moja sprawa odszkodowawcza jest w toku.
Wiktor
Błędy medyczne opinie
Byłam w ciąży, stwierdzono u mnie cholestazę. Lekarz prowadzący skierował mnie natychmiast do szpitala. Tam zamiast poddać mnie operacji (można było już ratować dziecko), problem zbagatelizowano. Dziecko zmarło. Długo szukałam pomocy i znalazłam eksperta w PrawoiOdszkodowania.pl. Uzyskałam sprawiedliwe zadośćuczynienie.
Lidia z Warszawy
Błędy medyczne opinie