Doznałeś uszczerbku na zdrowiu na skutek wypadku w pracy lub drogowego w Holandii?
Sprawdź, czy możesz ubiegać się o odszkodowanie!
Skonsultuj bezpłatnie.
Odszkodowanie po wypadku w Holandii
W jaki sposób możemy Ci pomóc?
Wypadek drogowy i przy pracy w Holandii
Holenderski prawnik, polska obsługa
Zapewniamy najwyższy standard obsługi spraw wypadków i odszkodowań w Holandii. Prowadzone przez nas sprawy zawsze są prowadzone w kraju miejsca wypadku, tj. w Holandii, przez holenderskiego adwokata, co zapewnia największe korzyści dla Klienta. Przez cały czas trwania postępowania jesteś reprezentowany przez holenderskiego prawnika, przy czym nie musisz znać języka holenderskiego czy angielskiego! Obsługa jest polskojęzyczna, ponadto pozostajesz pod opieką osobistego koordynatora w Polsce, który sprawuje ciągły nadzór nad Twoją sprawą.
Świadczone usługi są na najwyższym poziomie, gdyż Kancelaria to zespół osób pełnych doświadczenia w likwidacji szkód. Niezależnie od tego czy doszło do wypadku w pracy, czy drogowego, zawsze warto dokonać oceny sprawy, aby sprawdzić, czy możesz uzyskać odszkodowanie.
Jakie sprawy wypadków w Holandii prowadzimy?
Wypadki przy pracy w Holandii
Wypadki w pracy w Holandii są najczęściej spotykane a warunkiem uzyskania odszkodowania w tej sytuacji jest wina pracodawcy, którą należy udowodnić. Prawo holenderskie zakłada, że obowiązek udokumentowania zaniedbań popełnionych przez pracodawcę leży zawsze po stronie Poszkodowanego pracownika. Dlatego też tak ważne jest niezwłoczne zgłoszenie wypadku w pracy przełożonemu i spisanie raportu powypadkowego. To w nim powinny być podane przyczyny wypadku przy pracy. Jeżeli protokół powypadkowy nie został sporządzony lub pracodawca nie chce go udostępnić – w tej sytuacji kluczowi będą świadkowie (1-2 osoby), którzy potwierdzą okoliczności zdarzenia. Bardzo ważna jest też dokumentacja medyczna i określenie uszczerbku na zdrowiu – tuż po wypadku w pracy zadbaj o wezwanie pogotowia lub zażądaj zawiezienia do lekarza w celu udzielenia pomocy niezwłocznie w tym samym dniu.
Pamiętaj! Nie pozwól odwieźć się do domu bez udzielenia pomocy medycznej oraz zawsze czytaj raport powypadkowy. Jeżeli okoliczności zdarzenia są niezgodne z prawdą – nie podpisuj protokołu. W takiej sytuacji możesz stracić prawo do starań o odszkodowanie po wypadku przy pracy.
Wypadki drogowe w Holandii
W przypadku wypadku drogowego bardzo istotne jest określenie sprawcy zdarzenia. Od razu wezwij pogotowie i policję oraz zapisz numery rejestracyjne samochodu sprawcy wypadku. Niestety samo spisanie oświadczenia ze sprawcą nie zawsze jest wystarczające. Bywa, że ostatecznie próbuje on odmawiać przyjęcia odpowiedzialności. W takim przypadku protokół powypadkowy z policji jest często decydujący o możliwości dochodzenia odszkodowania bez niepotrzebnych komplikacji. Zawsze też jesteśmy gotowi pomóc w jego pozyskaniu.
Niezależnie jakiemu wypadkowi uległeś – zawsze staraj się zgromadzić jak najwięcej informacji oraz dokumentów związanych z wypadkiem. Po ocenie i przyjęciu sprawy – my zajmiemy się resztą formalności. Masz pytania? U nas otrzymasz wszelkie informacje oraz pomoc prawną.
Co zapewniamy po wypadku w Holandii?
Przy dochodzeniu odszkodowania za wypadek bardzo ważne jest kompleksowe podejście do sprawy, dlatego naszym Klientom zapewniamy:
1. Bezpłatną konsultację telefoniczną
2. Bezpłatną ocenę przesłanej dokumentacji
3. Polskojęzyczną obsługę
4. Holenderskiego prawnika na miejscu oraz nadzór polskiego koordynatora
5. Pomoc przy gromadzeniu dokumentacji szkody
6. Maksymalne zaangażowanie i pomoc podczas każdego etapu dochodzenia odszkodowania
Etapy polubownego dochodzenia odszkodowania w Holandii
Dochodzenie odszkodowania po wypadku w Holandii jest procesem złożonym i długotrwałym, więc zawsze należy przygotować się, że likwidacja szkody potrwa dłuższy czas i będzie wymagała cierpliwości oraz zaangażowania.
Poszczególne etapy polubownego starania się o odszkodowanie możemy podzielić następująco:
1. Przyjęcie odpowiedzialności – etap najdłuższy i najbardziej pracochłonny. Bardzo często pracodawca nie chce uznać, że wypadek miał miejsce z jego winy, głównie z powodu sankcji jakie są wtedy nakładane na zakład pracy. Szczególnie jeżeli w zalanie dochodzi często do wypadków w pracy. Jest poświęcony w całości na gromadzenie i przedstawienie ubezpieczycielowi/pracodawcy wszystkich możliwych dowodów w sprawie, które mogą spowodować przyjęcie odpowiedzialności za zdarzenie. Jest ona niezbędna aby Poszkodowany mógł ubiegać się o odszkodowanie.
2. Zaliczka na poczet odszkodowania – jest przyznawana po przyjęciu odpowiedzialności. Poszkodowany otrzymuje najczęściej kilka tysięcy euro, które ma za zadanie pomóc mu w codziennym funkcjonowaniu oraz opłacić, np. koszty dalszego leczenia. Warto tutaj zaznaczyć, że wszystkie koszty związane z leczeniem są odzyskiwane od strony przeciwnej, dlatego bardzo istotne jest zbieranie całej dokumentacji kosztowej (rachunki, faktury, paragony). Ponadto istotną kwestią jest niezdolność do pracy i utracone możliwości zarobku. Tutaj ważne są dokumenty od pracodawcy poświadczające wysokość przychodów, utracone w pracy premie czy też nadgodziny.
3. Dokumentacja medyczna – jej systematyczne gromadzenie jest gwarancją uzyskania adekwatnej kwoty odszkodowania dla Poszkodowanego. Powinien on gromadzić ją przez cały proces leczenia. Dzięki temu można zawnioskować o porady i ekspertyzy medyczne oraz rzetelnie ocenić uszczerbek na zdrowiu. Im więcej mamy dowodów poświadczających leczenie powypadkowe – tym większe możliwości negocjacji z ubezpieczycielem i tym samym wyższe odszkodowanie.
4. Zakończenie postępowania – możliwość zamknięcia sprawy jest zawsze jest oceniana indywidualnie i ma miejsce tylko wtedy, kiedy Poszkodowany zakończy leczenie lub jego stan zdrowia jest stabilny i nie rokuje żadnych zmian. Jest wtedy ostatecznie oceniany i pozwala wyliczyć ostateczną kwotę odszkodowania. Obejmuje ona zarówno straty materialne (poniesione koszty, utracone zarobki) jak i zadośćuczynienie (za uszczerbek na zdrowiu).
Nasze wygrane sprawy o odszkodowanie w Holandii
1. Wypadek drogowy – zderzenie dwóch pojazdów
Samochód prowadzony przez Poszkodowanego został uderzony przez jadące z nadmierną prędkością auto na holenderskich rejestracjach. Stwierdzono w 100% winę kierującego. Poszkodowany doznał obrażeń w postaci ogólnych potłuczeń oraz złamania ręki. Leczył się ok 8 miesięcy łącznie z rehabilitacją, jest w pełni sprawny, zdarzenie nie spowodowało dłuższych negatywnych następstw. Procedura odszkodowawcza w Holandii trwała niecałe 2 lata – Klient łącznie uzyskał 7200 euro.
2. Wypadek przy pracy z powodu niesprawnej maszyny
Klient podczas pracy w Holandii uległ bardzo poważnemu wypadkowi – brak zabezpieczeń przy maszynie i źle działające rolki spowodowały wciągnięcie prawie całego przedramienia. Doszło nie tylko do połamania kości, lecz również zmiażdżenia stawów i mięśni. Przeszedł 4 operacje, które pozwoliły zachować kończynę jednak do końca życia nie ma szans na powrót do pełnej sprawności. Ręka, szczególnie palce częściowo pozostają bezwładne ze względu na porażenie nerwów, dodatkowo jest duże ograniczenie ruchomości w nadgarstku.
W sprawie udowodniono w 100% był winny pracodawca, dlatego Poszkodowany mógł ubiegać się o odszkodowanie. Cały proces polubowny trwał 3,5 roku. Klient uzyskał łącznie 230 tys euro odszkodowania z Holandii.
3. Wypadek przy pracy z winy współpracownika
Podczas pracy Klienta w magazynie doszło do wypadku przy pracy. Podczas ładowania paczek został potrącony przez wózek widłowy kierowany przez współpracownika. Doznał obrażeń stopy w postaci zmiażdżenia oraz połamania, doszło również do uszkodzenia ścięgna. Przeszedł dwie operacje. Po długim leczeniu może chodzić, jednak stopa ma ograniczoną ruchomość ze względu na zerwane ścięgno. Stwierdzono w 100% winę współpracownika, co pozwoliło Poszkodowanemu dochodzić roszczeń od pracodawcy. Procedura trwała 2,5 roku. Łączna kwota odszkodowania to prawie 200 tys euro.
Jak działamy?
Byłem zatrudniony przez polską firmę i delegowany do firmy francuskiej. Na miejscu uległem wypadkowi, który miał miejsce z winy pracownika francuskiego – najechał mnie wózkiem widłowym i złamał mi nogę. Na podstawie analizy eksperta PrawoiOdszodowania.pl uznano, iż moja sprawa może być poprowadzona we Francji, gdzie uzyskam wyższe odszkodowanie.
Jacek – wypadek u pracodawcy we Francji
Szkody osobowe zagraniczne opinie
Pracując w firmie budowlanej uległem wypadkowi – spadłem z wysokości. Wcześniej prosiłem pracodawcę o odpowiednie zabezpieczenia ale się ich nie doczekałem. Szukałem pomocy na miejscu w Norwegii i w Polsce po powrocie. Dopiero na forum PrawoiOdszodowania.pl uzyskałem pomoc i skierowano mnie do norweskiego adwokata, który poprowadził sprawę bez prowizji. Otrzymałem pełne 100% odszkodowania – w polskich złotych 120 tys.
Dawid – wypadek w pracy w Norwegii Szkody osobowe zagraniczne opinie
Pracowałam w Holandii przy zbiorze owoców. W trakcie pracy spadłam z naczepy traktora i złamałam rękę. Dzięki pomocy PrawoiOdszodowania.pl znalazłam właściwą kancelarię i uzyskałam wysokie zadośćuczynienie.
Marta W.
Szkody osobowe zagraniczne opinie