Jeżeli przebywając na terenie Niemiec ulegniesz wypadkowi lub kolizji samochodowej nie ze swojej winy to możesz liczyć na rekompensatę. W myśl niemieckiego prawa należy Ci się możliwość skorzystania z auta zastępczego na czas naprawy samochodu. Ewentualnie do czasu zakupu nowego, jeżeli uszkodzony samochód nie nadaje się do naprawy i orzeczona zostanie szkoda całkowita. Możliwość korzystania z samochodu zastępczego po wypadku w Niemczech jest bardzo dużym udogodnieniem. W chwili wypadku i uszkodzenia naszego samochodu pozbawieni jesteśmy możliwości jego użytkowania. Powinniśmy również wiedzieć, że całkowity koszt wynajmu samochodu zastępczego pokrywany jest z polisy sprawcy wypadku lub kolizji drogowej powstałej na terenie Niemiec.
Gdzie szukać pomocy w uzyskaniu auta zastępczego?
Jeżeli zostałeś poszkodowany w wypadku lub kolizji drogowej na terenie Niemiec i Twoje auto zostało uszkodzone to możesz uzyskać pomoc w Polsce. Po pomoc w uzyskaniu auta zastępczego można się zwrócić do Stowarzyszenia Międzynarodowych Rzeczoznawców Techniki Samochodowej MOTOEXPERT. Stowarzyszenie działa na terenie Polski. Niemieccy rzeczoznawcy samochodowi należący do Stowarzyszenia MOTOEXPERT dzięki szerokim kontaktom na rynku niemieckim mogą zagwarantować poszkodowanym auto zastępcze na czas naprawy uszkodzonego samochodu lub do czasu zakupu nowego auta, jeżeli uszkodzonego nie da się naprawić.
Jak długo można korzystać z samochodu zastępczego?
W myśl niemieckiego prawa czas użytkowania samochodu zastępczego wynosi z reguły 12-14 dniu w przypadku samochodów osobowych. Może się on znacznie wydłużyć – nawet do dwóch miesięcy – w przypadku uszkodzeń samochodów specjalistycznych. Informacje o uszkodzeniach i przewidywanym czasie naprawy znajdziesz w wystawionej przez eksperta opinii technicznej.
O wystawienie takiej opinii technicznej możemy się zwrócić do rzeczoznawców samochodowych Stowarzyszenia MOTOEXPERT. Rzeczoznawcy z Niemiec, zrzeszeni w Stowarzyszeniu Międzynarodowych Rzeczoznawców Techniki Samochodowej MOTOEXPERT, od lat zajmują się wystawianiem właśnie takich opinii technicznych dotyczących polskich samochodów uszkodzonych po wypadkach i kolizjach na terenie Niemiec. Możesz więc uzyskać pomoc na najwyższym poziomie.
Dlaczego MOTOEXPERT?
Oględziny powypadkowych samochodów są dokonywane starannie i dokładnie w Niemczech lub w Polsce. Wystawione opinie są zawsze zgodne ze stanem faktycznym. Działające na terenie Polski Stowarzyszenie MOTOEXPERT jest godne polecenia przede wszystkim ze względu na fachowość i bezstronność w wydawaniu opinii technicznych. Dodatkowo Stowarzyszenie dysponowanie niemieckimi rzeczoznawcami mogącymi wykonać niemiecką opinie techniczna. Na jej podstawie wypłacone zostanie odszkodowanie. Opinia niemieckiego rzeczoznawcy może Ci znacznie ułatwić uzyskanie rekompensaty.
Dlaczego warto zaufać profesjonaliście?
Wielu z nas nie ma wiedzy dotyczącej prawa związanego z odszkodowaniami w Polsce, a co dopiero za granicą. Nie wiemy jakie prawo odszkodowawcze obowiązuje w Niemczech. Dodatkowo temat samochodu zastępczego po szkodzie jest dosyć trudny i nie zawsze dobrze interpretujemy przepisy prawa. Współpraca z kancelarią odszkodowawczą lub adwokatem pozwala na zaoszczędzenie czasu i nerwów. Bardzo wiele kancelarii oferuje także bezpłatną ocenę prawną a potem pobiera ustalony procent od uzyskanego odszkodowania. Dzięki temu nie ponosisz kosztów z góry. Przeczytaj artykuł w temacie sprzedaży wierzytelności kancelarii odszkodowawczej i dowiedź się więcej.
Szkoda na pojeździe w Niemczech
Niemcy to nasz najbliższy sąsiad i wiele polaków jeździ po niemieckich drogach. Pracujemy w Niemczech, jeździmy do rodziny i znajomych, na zakupy czy na wakacje. Wielu z nas miało na terenie tego kraju wypadek lub kolizję z winy innego sprawcy. Jeśli auto sprawcy jest ubezpieczone w Niemczech, to można zgłosić szkodę na dwa sposoby. Możesz zgłosić szkodę bezpośrednio u niemieckiego ubezpieczyciela sprawcy. Masz też możliwość zgłoszenia szkody u polskiego korespondenta. Jego dane znajdziesz na stronie PBUK. Przeczytaj więcej i zdecyduj jaką decyzję podjąć.
Aktualizacja z dnia 09.01.2020 r.