Zgłoszenie szkody komunikacyjnej z OC sprawcy
0 Komentarze do Zgłoszenie szkody komunikacyjnej z OC sprawcy
Mimo tego, że wypadki i kolizje na polskich drogach są coraz częstszym zjawiskiem, to w dalszym ciągu wiele osób nie wie, jak się zachować w przypadku takiej sytuacji. Corocznie opłacamy ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Ma to nam i innym użytkownikom dróg zapewnić możliwość uzyskania rekompensaty za szkodę na zdrowiu czy…
Odszkodowanie za pobyt w szpitalu
0 Komentarze do Odszkodowanie za pobyt w szpitalu
Pojęcie odszkodowanie za pobyt w szpitalu pojawia się w momencie posiadania odpowiedniego ubezpieczenia na taką ewentualność. Jednakże mimo ubezpieczenia na taką sytuację wypłata świadczenia może być niemożliwa. Warto wiedzieć podczas podpisywania polisy ubezpieczania NW lub NNW jakie czynniki mogą spowodować to, że wniosek ubezpieczonego spotka się z decyzją odmowną ubezpieczyciela….
Co to jest bezpośrednia likwidacja szkód
0 Komentarze do Co to jest bezpośrednia likwidacja szkód
Każdy posiadać samochodu ma obowiązek wykupić ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej (OC). Z biegiem czasu na polskim rynku pojawiało się coraz to więcej Towarzystw Ubezpieczeniowych oferujących swoje usługi. Konkurencja na rynku ubezpieczeniowym jest bardzo duża. Ubezpieczyciele próbują więc zachęcić właścicieli pojazdów nie tylko korzystną ceną, ale także usługami dodatkowymi. Jedną z…
Regres ubezpieczeniowy nietypowy
0 Komentarze do Regres ubezpieczeniowy nietypowy
W artykułach o odszkodowaniach z OC sprawcy zdarzenia prym wiodą tematy związane z uzyskaniem odszkodowania przez poszkodowanych. Jest jednak druga strona medalu, czyli sprawca zdarzenia. Każdy właściciel samochodu ma obowiązek wykupić obowiązkowe ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, które chroni nas i nasz majątek w przypadku spowodowania kolizji lub wypadku samochodowego. Jednakże…
Szkoda częściowa na pojeździe z OC sprawcy – jak napisać odwołanie od decyzji ubezpieczyciela?
0 Komentarze do Szkoda częściowa na pojeździe z OC sprawcy – jak napisać odwołanie od decyzji ubezpieczyciela?
Wielu z nas jeszcze nie doświadczyło problemów związanych z wypadkiem lub kolizją drogową. Niestety prędzej lub później możemy się znaleźć w takiej sytuacji. Warto więc zainteresować się tematyką odszkodowań z OC sprawcy za uszkodzony samochód i dowiedzieć się, jak uzyskać odszkodowanie pozwalające na przywrócenie stanu pojazdu sprzed szkody. Zarówno młodzi…
Proces sądowy o odszkodowanie i zadośćuczynienie
0 Komentarze do Proces sądowy o odszkodowanie i zadośćuczynienie
Każdy Poszkodowany w wypadku, zarówno drogowym jak i przy pracy, przy dochodzeniu odszkodowania z czasem staje przed dylematem: czy wprowadzać moją sprawę na etap sądowy? Odpowiedź na to pytanie wbrew pozorom nie jest wcale taka prosta. To, czy dany przypadek kwalifikuje się na drogę postępowania sądowego zależy od kilku istotnych…
Ile się czeka na odszkodowanie z PZU – procedura likwidacji szkody
0 Komentarze do Ile się czeka na odszkodowanie z PZU – procedura likwidacji szkody
Kiedy emocje związane z wypadkiem opadną a proces leczenia zbliża się ku końcowi rodzi się pytanie – jak zgłosić szkodę i kiedy otrzymam odszkodowanie? Dobrze znać procedurę likwidacji szkód z OC sprawcy zdarzenia, aby wiedzieć, kiedy Towarzystwo Ubezpieczeń wypłaci odszkodowanie i jakie terminy są zobligowani zachować. Warto znać swoje prawa…
Pełnomocnik procesowy w postępowaniu o odszkodowanie
0 Komentarze do Pełnomocnik procesowy w postępowaniu o odszkodowanie
Dochodzenie odszkodowania i walka z ubezpieczycielem nie jest łatwym zadaniem. Jeśli nie mamy wiedzy o przysługujących nam prawach i możliwości ich skutecznego egzekwowania, możemy uzyskać odszkodowanie, które nie jest adekwatne do doznanej krzywdy. Nie znając prawa i nie mając doświadczenia profesjonalisty, możemy przystać na niekorzystne dla nas propozycje Towarzystw Ubezpieczeniowych….
Zadośćuczynienie czy renta po wypadku przy pracy we Francji
0 Komentarze do Zadośćuczynienie czy renta po wypadku przy pracy we Francji
Zadośćuczynienie czy renta po wypadku przy pracy we Francji Zgodnie z francuskim kodeksem pracy, lekarz prowadzący poszkodowanego w wypadku przy pracy po zakończeniu leczenia wystawia zaświadczenie lekarskie. Zaświadczenie wskazuje ewentualne ogranicza zdolność do pracy (état de santé „consolidé”) oraz czy wypadek pozostawił trwale zmiany lub powikłania. Jeżeli procent trwałego uszczerbku…
Szkoda na pojeździe – jak dobrze zlikwidować szkodę?
0 Komentarze do Szkoda na pojeździe – jak dobrze zlikwidować szkodę?
Po kolizji lub wypadku drogowym zgłaszamy się do ubezpieczyciela sprawcy kolizji w celu uzyskania odszkodowania. Większość z nas ma podstawowe informacje na temat likwidacji szkody z OC. Wszystko jest w porządku, gdy sprawa jest standardowa. Zwracamy się do TU, dostarczamy dokumenty, otrzymujemy decyzję i odszkodowanie. Problem występuje, gdy nasza sprawa…
Opóźniony lub odwołany lot – jak uzyskać odszkodowanie?
0 Komentarze do Opóźniony lub odwołany lot – jak uzyskać odszkodowanie?
Lot samolotem uważany jest nie tylko za najbezpieczniejszy środek transportu, ale także za najwygodniejszy. Przede wszystkim jest szybszy niż samochód, pociąg, autobus czy statek. W kilka godzin możemy się znaleźć kilka tysięcy kilometrów od domu. Dodatkowym atutem jest względnie niewielki koszt. Jest wielu przewoźników oferujących tanie loty. W innych przypadkach…
Odszkodowanie za niesłuszne zatrzymanie lub tymczasowe aresztowanie
0 Komentarze do Odszkodowanie za niesłuszne zatrzymanie lub tymczasowe aresztowanie
Zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie podejrzanego o przestępstwo służy zabezpieczeniu prawidłowego prowadzenia postępowania karnego. Jest to również forma pozbawienia wolności osoby niewinnej. Jako stosowany środek budzi kontrowersje, gdy zaczyna odbiegać charakterem od „tymczasowego”. Tymczasowe aresztowanie pod względem dolegliwości dla osoby izolowanej praktycznie nie różni się znacząco od odbywania kary pozbawienia wolności….