Uszczerbki za urazy nogi, stopy, kostki, podudzia, kolana, uda i stawu biodrowego
0 Komentarze do Uszczerbki za urazy nogi, stopy, kostki, podudzia, kolana, uda i stawu biodrowego
Nogi zaraz obok rąk, są narządem najbardziej podatnym na wszelkiego rodzaju urazy. Wypadek przy pracy, komunikacyjny, drogowy – to najbardziej powszechne sytuacje, gdzie najczęściej dochodzi do potłuczeń, zmiażdżeń, złamań czy też nawet amputacji kończyny. Urazy nóg niestety powodują, że Poszkodowany jest wyłączony na dłuższy czas z życia codziennego, gdyż ma…
Zwrot kosztów sprzętu medycznego z OC sprawcy oraz zwrot innych kosztów związanych z wypadkiem
0 Komentarze do Zwrot kosztów sprzętu medycznego z OC sprawcy oraz zwrot innych kosztów związanych z wypadkiem
W ramach zwrotu kosztów, jakie ponosi Poszkodowany w związku z wypadkiem, TU sprawcy jest zobowiązane je zwrócić. Mowa tu nie tylko o kosztach wydatków związanych z wizytami oraz badaniami lekarskimi, lecz także koszty poniesione w związku z zakupem lub wypożyczeniem koniecznego sprzętu medycznego. Bardzo często okazuje się, że oprócz lekarstw,…
Bezpłatne leczenie dla poszkodowanego w wypadku z OC sprawcy?
0 Komentarze do Bezpłatne leczenie dla poszkodowanego w wypadku z OC sprawcy?
Ubezpieczyciel sprawcy zapłaci za Twoje leczenie po wypadku. Zwrot kosztów leczenia przez TU Jeżeli uległeś wypadkowi z nie swojej winy, standardem jest, że TU sprawcy powinno zwrócić Ci koszty, jakie poniosłeś na leczenie oraz rehabilitację. Jednak jak się okazuje, większość Poszkodowanych nie ma pojęcia, że takie roszczenie w ogóle im…
Odszkodowanie za wypadek w drodze do lub z pracy
0 Komentarze do Odszkodowanie za wypadek w drodze do lub z pracy
Należy odróżniać wypadek w drodze do pracy lub z pracy od wypadku przy pracy m. in. ze względu możliwość uzyskania świadczeń w ramach ubezpieczenia. Definicja wypadku w drodze do pracy lub z pracy Zgodnie z art. 57b ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych wypadek w drodze do…
Odszkodowanie za wypadek samochodowy w Irlandii
0 Komentarze do Odszkodowanie za wypadek samochodowy w Irlandii
Wielu Polaków wyjeżdżając do Irlandii do pracy decyduje się na wyjazd własnym autem. W ten sposób zwiększają swoją niezależność ale także i ryzyko uczestnictwa w wypadku komunikacyjnemu. W takich sytuacjach warto pamiętać, że wysokość odszkodowania po wypadku komunikacyjnym gdzie sprawcą jest Irlandczyk jest odzwierciedleniem odszkodowania jakie można uzyskać w kraju…
Odszkodowanie za wypadek przy pracy w Irlandii
0 Komentarze do Odszkodowanie za wypadek przy pracy w Irlandii
Irlandia Północna i Republika Irlandii od wielu lat są celem zarobkowych wyjazdów Polaków. Irlandzkie prawo restrykcyjnie reguluje obowiązki pracodawcy w stosunku do pracownika. Dotyczy to rosnącej ilości wypadków przy pracy ze względu na zaniedbania ze strony pracodawców. O wypadku przy pracy w Irlandii mówi się jeżeli do zdarzenia doszło z…
Odszkodowanie za wypadek komunikacyjny na terenie Niemiec
0 Komentarze do Odszkodowanie za wypadek komunikacyjny na terenie Niemiec
Po przyłączeniu Polski do Unii Europejskiej wielu Polaków wyjechało do krajów członkowskich, w tym do Niemiec, w celach zarobkowych. Statystyki niemieckich wypadków drogowych odnotowują sporą część zdarzeń z udziałem naszych rodaków. Niestety Polacy, którzy znajdują się w takiej sytuacji w obcym kraju nie zawsze wiedzą jak się zachować, jakie prawa…
Odszkodowanie za śmierć rodzica w wyniku wypadku z OC sprawcy
0 Komentarze do Odszkodowanie za śmierć rodzica w wyniku wypadku z OC sprawcy
Śmierć rodzica – matki czy ojca jest dla dziecka niezwykle przykrym i traumatycznym doświadczeniem. Bez względu na jego wiek czy status społeczny. Polskie prawo umożliwia dochodzenia szeregu roszczeń w celu ochrony interesów najbliższych osób dla poszkodowanej osoby. Podstawa prawna Art. 446 Kodeksu cywilnego jasno mówi, że jeżeli wskutek czynu niedozwolonego…
Sprzedaż samochodu a obowiązkowe OC pojazdu
0 Komentarze do Sprzedaż samochodu a obowiązkowe OC pojazdu
Jeżeli właściciel auta decyduje się na jego sprzedaż, wówczas musi przekazać nabywcy ubezpieczenie OC i zgłosić fakt sprzedaży do towarzystwa ubezpieczeniowego. Obowiązek przekazania dokumentów polisy OC wynika z ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych. Ustawa ta również wskazuje, co z polisą może zrobić nowy właściciel auta. Ubezpieczenie OC pojazdów mechanicznych Ubezpieczenie odpowiedzialności…
Jestem sprawcą wypadku czy dostanę odszkodowanie?
0 Komentarze do Jestem sprawcą wypadku czy dostanę odszkodowanie?
Doradcy ds. odszkodowań dość często spotykają się z takim zapytaniem. Niestety odpowiedź nie jest jednoznaczna. Wymaga weryfikacji z jakiego tytułu poszkodowany chciałby ubiegać się o odszkodowanie tj. OC, AC, NW/NNW czy ZUS oraz okoliczności zdarzenia. Każda z wymienionych polis ma inne zadanie czyli i w inny sposób reguluje temat odszkodowania…
Jak zaksięgować odszkodowanie oraz VAT?
0 Komentarze do Jak zaksięgować odszkodowanie oraz VAT?
Jeżeli w wypadku komunikacyjnym ulegnie uszkodzeniu samochód firmowy czyli pojazd wciągnięty w środki trwałe firmy, wówczas przedsiębiorcy przysługuje prawo do wypłaty odszkodowania z polisy OC sprawcy wypadku lub własnego AC. Otrzymanie odszkodowanie za naprawę pojazdu wykorzystywanego w prowadzonej działalności gospodarczej jest dla przedsiębiorcy przychodem, również w przypadku odszkodowania z AC….
Czy za śmierć brata należy się odszkodowanie z PZU?
0 Komentarze do Czy za śmierć brata należy się odszkodowanie z PZU?
Zgodnie z art. 446 § 4 Kodeksu cywilnego (kc) za najbliższych członków rodziny uznaje się wszystkie osoby połączone pokrewieństwem. Przy czym stosowne świadczenie z OC sprawcy wypadku należy się członkom najbliższej rodziny zmarłego poszkodowanego w tym bratu oraz siostrze. Termin przedawnienia czyli ile czasu rodzeństwo ma na dochodzenie zadośćuczynienia Jeżeli…
Czy za śmierć babci należy się odszkodowanie z ubezpieczenia OC sprawcy wypadku
0 Komentarze do Czy za śmierć babci należy się odszkodowanie z ubezpieczenia OC sprawcy wypadku
Niestety często ubezpieczyciele odmawiają wypłaty zadośćuczynienia po śmierci babci czy dziadka z OC sprawcy. TU wskazuje na wątpliwości co do zaliczenia wnucząt do najbliższych członków rodziny lub na brak relacji poszkodowanego z uprawnionym. Bardzo często takie sprawy kończą się dopiero na etapie sądowym. Podstawa prawna zadośćuczynienia Temat zadośćuczynienia za cierpienie…
Czy za skręcenie stawu skokowego należy się odszkodowanie?
0 Komentarze do Czy za skręcenie stawu skokowego należy się odszkodowanie?
Dość częstą kontuzją jest skręcenie stawu skokowego potocznie nazywane skręceniem kostki. Staw skokowy jest stabilny dzięki mięśniom przebiegającym od kości goleni aż do palców stóp oraz dużej ilości więzadeł, które łączą kości stępu, śródstopia i palców. Najczęściej do urazów stawu skokowego dochodzi przy potknięciu lub poślizgnięciu się, położeniu stopy na…
Czy emerytowi przysługuje odszkodowanie z ZUS?
0 Komentarze do Czy emerytowi przysługuje odszkodowanie z ZUS?
Wielu emerytów decyduje się na podjęcie pracy aby w ten sposób poprawić swoją sytuacją materialną. Niektórzy chcą po prostu zabić czas czyli idąc do pracy w subiektywny sposób przyspieszają upływ czasu. Niestety również emerytom zdarzają się wypadki w miejscu pracy. Jak wygląda stosunek pracy z emerytem? W przypadku umowy o…
Odszkodowanie za wypadek w pracy w Niemczech
0 Komentarze do Odszkodowanie za wypadek w pracy w Niemczech
Prawo niemieckie różni się od polskiego. Jednym z bardzo dobrych tego przykładów jest fakt, że w Niemczech nie ma pojęcia odszkodowanie za wypadek w pracy. Jednakże Kodeks socjalny czyli odpowiednik polskiego kodeksu cywilnego przewiduje inne świadczenia, takie jak: pełne chorobowe;bezpłatne leczenie;rehabilitacja;renta powypadkowa;przekwalifikowanie do nowego zawodu. Podstawa roszczeń po wypadku po…
Odszkodowanie za szkody na osobie w wyniku wypadku komunikacyjnego na terenie Niemiec
0 Komentarze do Odszkodowanie za szkody na osobie w wyniku wypadku komunikacyjnego na terenie Niemiec
Prawo polskie i niemieckie, podobnie określa uprawnienia poszkodowanych w wypadku komunikacyjnych do odszkodowania i zadośćuczynienia oraz zwrotu poniesionych kosztów w związku z wypadkiem. Podstawa prawna roszczeń Paragraf 823 niemieckiego Kodeksu Cywilnego (Bürgerliches Gesetzbuch, w skrócie: BGB) określa na kim spoczywa odpowiedzialność odszkodowawcza sprawcy wypadu. Zgodnie z § 249 BGB sprawca…
Odszkodowanie za SPAM
0 Komentarze do Odszkodowanie za SPAM
W Polsce jest zarejestrowanych blisko 30 milionów adresów e-mailowych a na świecie co sekundę wysyłane jest ponad 2 miliony wiadomości e-mail. W tym roku głośno zrobiło się o SPMie i odszkodowaniu za SPAM. Co to jest SPAM oraz kiedy można starać się o odszkodowanie, znajdziesz w niniejszym artykule. Co to…
Odszkodowanie za bezumowne korzystanie z nieruchomości
0 Komentarze do Odszkodowanie za bezumowne korzystanie z nieruchomości
Z bezumownym korzystaniem z nieruchomości mamy do czynienia m. in. gdy mimo końca okresu dzierżawy nieruchomość w dalszym ciągu nie została wydana właścicielowi. Były dzierżawca traktuje nieruchomość jak swoją. Najbardziej znaną formą bezumownego korzystania z nieruchomości jest ulokowanie urządzeń energetycznych (odszkodowanie za słup energetyczny), gazowych czy wodociągowych na działce bez…
Odszkodowanie od notariusza
0 Komentarze do Odszkodowanie od notariusza
Art. 2 ustawy o notariacie określa, że notariusz jest osobą zaufania publicznego, gwarantem wiarygodności i prawidłowości dokonywanych przez niego czynności. Jest także uczestnikiem szeroko rozumianego wymiaru sprawiedliwości. Art. 81 tej ustawy wskazuje, że notariusz nie może odmówić np. sporządzenia aktu notarialnego, chyba że pozostawałoby to w sprzeczności z prawem. Co…
Odszkodowanie od komornika
0 Komentarze do Odszkodowanie od komornika
Komornik sądowy to zgodnie z definicją funkcjonariusz publiczny, który działa przy sądzie rejonowym. Komornik zajmuje się prowadzeniem postępowania egzekucyjnego gdy posiada wobec dłużnika tytuł wykonawczy (egzekucyjny), któremu sąd nadał klauzulę wykonalności (wyrok sądowy lub sądowy nakaz zapłaty) lub na podstawie odrębnych przepisów np. spis inwentarza i sporządza (na zarządzenie sądu…
Odszkodowanie za słup elektryczny – służebność przesyłu i bezumowne korzystnie
0 Komentarze do Odszkodowanie za słup elektryczny – służebność przesyłu i bezumowne korzystnie
PSE czyli Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. realizują zadania operatora systemu przesyłowego w oparciu o posiadaną sieć przesyłową najwyższych napięć. Obecnie istnieje 248 linii o łącznej długości 14 195 km, w tym: 1 linia o napięciu 750 kV o długości 114 km;93 linie o napięciu 400 kV o łącznej długości 6…
Jak może Ci pomóc prawnik w dochodzeniu odszkodowania?
0 Komentarze do Jak może Ci pomóc prawnik w dochodzeniu odszkodowania?
Osoby poszkodowane w wypadkach np. komunikacyjnych czy przy pracy, w pewnym momencie zaczynają zastanawiać się, w jaki sposób uzyskać jak największe kwoty finansowej rekompensaty za doznane szkody. Myślą o ty, czy walczyć samodzielnie z ubezpieczycielem sprawcy, czy też powierzyć to pełnomocnikowi. Pełnomocnikiem może być tutaj firma lub kancelaria odszkodowawcza, radca…
Jak działają firmy i kancelarie odszkodowawcze?
0 Komentarze do Jak działają firmy i kancelarie odszkodowawcze?
Osoba, która została poszkodowana w wypadku bardzo często jest zagubiona i na początku nie świadoma czego może domagać się od sprawcy lub od jego ubezpieczyciela OC. Firmy odszkodowawcze w Polsce to dynamicznie rozwijający się rynek.Szacuje się, firm czy kancelarii odszkodowawczych jest obecnie kilkaset na runku. Trudno jednoznacznie określić ich liczbę….